Ulf Thoresens Minneløp

Skrevet av Pål Jensen
Artikkelbilde
Tilbake på sin gamle hjemmebane æret en beveget Roger Walmann Ulf Thoresen med Pojke Kronos.

Internasjonalt 3-årsløp kjørt som Skandinavisk Grand Prix frem til 1992. Fra 1993 til minne om en de beste kuskene verden noengang har sett.

År Hestens navn Km-tid Kusk
1954 Rebell 1.25.2 Gunnar Nordin
1955 Emily Scotch 1.24.1 Gösta Nordin
1956 Vola Scotch 1.25.4 Gösta Nordin
1957 Adept 1.22.6 Kurt Matteson
1958 Taurin 1.25.4 Knut Ulven
1959 Rolle Boy 1.26.0 Ragnar Thorngren
1960 Tschania 1.25.3 Oluf Persson
1961 Merceno 1.25.3 Kai Eriksen
1962 Rogga 1.26.4 Gunnar Diskerud
1963 Nixon 1.22.7 Sören Nordin
1964 Rebus 1.23.8 L.K. Karlson
1965 Nut Brown 1.23.7 Bernt Lindstedt
1966 Scotch Tender 1.25.9 Gösta Nordin
1967 Mr Sonny Champlion 1.23.8 Ole Jan Fallet
1968 Dunder Mite 1.24.2 Göran Kärrstrand
1969 Allan Jr. 1.23.3 Matz Stolpe
1970 Royal Scott 1.23.3 Hans Sundberg
1971 Olga Senator 1.22.1 Frank Martinsen
1972 Pan Lundbæk 1.22.6 Per Ulven
1973 R.A.C. 1.22.4 M. Keskinen
1974 Sonny H. 1.23.0 Frank Martinsen
1975 Trix Åkjær 1.22.6 Per Ulven
1976 Wembley 1.21.0 Gunnar Eggen
1977 Apollo Ørnhøj 1.19.6 Villy Pedersen
1978 Bjørn Ørnhøj 1.19.6 Anders Nilsen
1979 Peter The King 1.22.3 Thor Tholfsen
1980 Dan Holmbo 1.18.0 Sören Nordberg
1981 Pennington 1.21.1 Staffan Nilsson
1982 The Onion 1.19.6 Jan Andersson
1983 Inter Nor H. 1.19.5 Vidar Hop
1984 Perfect Ribb 1.17.9 Jim Frick
1985 Kapten Lucas 1.18.7 Tommy Hannè
1986 Kika Hanover 1.18.7 Thor Borg
1987 Alexias Yankee L. 1.16.0 Tommy Hannè
1988 Gladiator Lobell 1.17.5 Lars Gustafsson
1989 Lamitech Quickie 1.16.0 Atle Hamre
1990 Shug Lobell 1.15.3 Hans Petter Tholfsen
1991 Predator 1.16.1 Jim Frick
1992 Lamitech Quality 1.16.1 Atle Hamre
1993 Tamin Sandy 1.16.2 Bjørn Garberg
1994 Tomali Sandy 1.16.0 Bjørn Garberg
1995 Ride The Night 1.15.0 Tuomas Korvenoja
1996 Alv Richcrop 1.14.6 Trond Skauen
1997 Brief Encounter 1.14.6 Boye Ølstøren
1998 Lamitech Comanche 1.15.2 Atle Hamre
1999 Peter's Pride 1.16.2 Asbjørn Mehla
2000 En Lille Siem 1.15.5 Svein Tore Røynestad
2001 Scarlet Knight 1.13.6 Stefan Melander
2002 Hot Chili Pepper 1.15.4 Frode Hamre
2003 Hr. Siem 1.14.3 Vidar Hop
2004 Passionate Kemp 1.13.9 Markku Nieminen
2005 Staro Yzerman 1.13.9 Leif Witasp
2006 Simb Chaplin 1.14.3 Jorma Kontio
2007 Adrian Chip 1.13.4 Robert Bergh
2008 Lord Capar 1.15.0 Örjan Kihlström
2009 Marco Di Jesolo 1.13.6 Hugo Langeweg jr.
2010 Raja Mirchi 1.14.2 Lutfi Kolgjini
2011 Brad De Veluwe 1.14.0 Tuomas Korvenoja
2012 Pojke Kronos 1.14.1 Örjan Kihlström 
2013 Rod Stewart 1.13.6 Kenneth Haugstad
2014 Fire To The Rain 1.12.5 Ulf Ohlsson

 

For vinnerbilder 1996-2011 klikk her